T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ERZURUM / ŞENKAYA - Şenkaya İMKB 75. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu

Haberler

Şbt

Okulumuz Görsel Sanatlar Öğretmeni Edanur ATİK değerlerimizi güzel bir çalışma ile anlattı. 

Öğretmenimize bıraktığı kalıcı eserden dolayı teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.

Şbt

Okulumuz spor salonu duvarları yeni rengi ile ve duvarlarını süsleyen çizimler, sporcu silüetleri ile öğrencilerine hizmete devam edecektir.

Emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Şbt

Erzurum Şehir Tİyatrosu Okulumuz konferans salonunda Çocuk oyunu gösterisi gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen çocuk oyunu ve eğlencelerle öğrencilerimiz çok mutlu oldukları bir gün geçirdiler.

Emeği geçen Erzurum Şehir Tiyatrosu oyuncularına teşekkürlerimizi sunarız.

 

Ock

Öğrencilerimizin spora teşvik edilmesi,fair play kuralları çerçevesinde spor ahlakını geliştirmek ve 15 Temmuz Şehitlerini anma amacıyla okulumuzda sınıflar arası futbol turnuvası düzenlenmiştir. Beden Eğitimi Öğretmenlerimiz Tamer NAR ve Enis Tolga UZUN´a teşekkür eder öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz.

Sınıf düzeyinde şampiyonlarımız

5-B

6-C

7-D

8-B

 

Ara

Okulumuzda tüm sınıflara yeni sınav sistemine yönelik deneme sınavı yapılmıştır.

5. sınıflarda: Sedef Nur ALTUNKAYNAK

6. sınıflarda: Deniz ÇELENK

7. sınıflarda: Sılanur ALTUNKAYNAK

8. sınıflarda: Deniz KUL-Melih Eray İĞREK 

birinci olmuştur. Tüm Öğrencilerimize teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.

 

 

Ara

İçişleri Bakanlığının düzenlemiş olduğu Biz Anadoluyuz Projesi Kapsamında İlçemiz Öğrencileri ile Bursa Valiliğinin misafiri olduk. Güzel şehir Bursa´yı öğrencilerimize tanıtan ve onlara hayatları boyunca unutulmayacak anılar yaşatan Bursa Valiliği Çalışanlarına Emniyet Görevlilerine ve projede emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız.

Ara

Yaratılmışların en hayırlısı, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Vesellem için duygularımızı dile getirdiğimiz şu mübarek günde salat ve selam O’na olsun Mevlid-i Nebi haftanız mübarek olsun. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Mevlid-i Nebi etkinlikleri tüm öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin katılımıyla okulumuz konferans salonunda kutlanmıştır. Bu güzel günde emeği geçen tüm öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Kas

Dünya Diyabet Günü kapsamında okulumuzdaki tüm idareci, öğretmen ve öğrencilere " Çocuklarda Diyabet, Çocuklarda Şişmanlık ve Sağlıklı Beslenme " konularında eğitim verilerek haftanın önemi vurgulandı.

Kas

Adını Türk Tarihine Altın Harflerle yazdıran Büyük Şahsiyet Sen Türk Milletinin Kalbinde Ebedi Olarak Yaşayacaksın...

10 Kasım Atatürk´ü anma günü etkinlikleri kapsamında ilçemizde ortaokullar arası düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerimiz Ayşe KOÇ ve Semra KAYA´yı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Kas

Yusufeli´nde yapılan Karakucak güreşlerinde öğrencimiz Mahmut TUNCAY birincilik madalyasını kazanmıştır.

Pasinler´de yapılan serbest güreş turnuvasında öğrencimiz Serhat TÖREN birincilik madalyasını kazanırken, Mahmut TUNCAY derece yapmıştır.

Uzundere´de yapılan Karakucak güreşlerinde öğrencimiz Mahmut TUNCAY ikincilik madayasını kazanmıştır.

Antrenörümüz Hüseyin GAYRİM ve öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Kas

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Temsilci Seçimi sonucuna göre 8/B sınıfından Fatmanur ATASEVER okul temsilcisi olmuştur. Kendisine başarılar diliyor, seçime katılan diğer adaylara ve tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

May

Okulumuz öğrencilerinden Mahmut TUNCAY Antalyada düzenlenen 12/13 yaş serbest güreş Türkiye şampiyonasında 3. olmuştur. Emeği geçen herkese öğrencimiz antrenörü Hüseyim GAYRİM a teşekkür eder öğrencimizi canı gönülden tebrik ederiz.

Nis

Okulumuzun misyonunu, vizyonunu ve bulunduğu bölgenin özelliklerini yansıtacak şekilde tasarlanan logomuz, kurumsal kimliğimizi güçlendirme ve eğitim standartlarımızı arttırma noktasında atılan sayısız adımlardan yalnızca biri.

Nis

 Okulumuz öğrencilerinden Mahmut TUNCAY Artvinde yapılan 12/13 yaş serbest güreş şampiyonasında 1. olmuştur. Antalyada yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır. Antrenörü Hüseyin Gayrım´ı ve öğrencimiz Mahmut TUNCAY´ı tebrik eder Türkiye Şampiyonasında başarılar dileriz.

Kas


Bizi eğiten, doğruyu yanlışı gösteren öğretmenlerimize binlerce kez teşekkür ederiz.